+355674222777 info@besiagency.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
+355674222777 info@besiagency.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Udhetim ne Amsterdam

0
Amsterdam
From$399
Amsterdam
From$399
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

403

Keni Pyetje?

Mos hezitoni të na telefononi. Ne jemi një ekip ekspertësh dhe jemi të lumtur të bisedojmë me ju.

+355674222777

info@besiagency.com

3 nete/4 dite
Tirane
Amsterdam
Tour Details

Amsterdam është kryeqyteti dhe komuna më e populluar e Holandës. Gjerat interesnate qe mund te shikojme ne amsterdam:
1) Muzeu Van Gogh: Ndalesa e cdo udhetimi ne Amsterdam eshte Muzeu i bukur Van Gogh. Nje nga muzete me te bukur ne qytet, pikerisht gjitur me te mrekullueshminMuzeun Stedelijk, dedikuar artit modern dhe bashkekohor. Ky muze ndodhet ne Museumplein, rruga ku ndodhen edhe te gjitha muzete e tjera te qytetit: Rijksmuseum. Muzeu Stedelijk si dhe shume i famshem “I Amsterdam”
Cmimi i biletes : 15 Euro, flas per fmeijet deri ne moshen 18 vjec

2) Tur ne kanale: Nga siper, me nje biciklete te re, nga poshte, me nje vaske ose ne nje anije, duke ecur mbi brigjet, duke kaluar urat e saj me nje aparat fotografik ne dore. Nder 10 gjerat per te pare dhe per te bere ne Amsterdam, padyshim nje prej gjerave me romantike eshte udhetimi pergjate kanaleve.

3) Shtepia e Anna Frank: eshte nje vend plot me histori dhe emocione. Duke shkuar pertej librarise rrotulluese qe con ne vendn e fshehte te familjen Frank,beni nje hap te perkohshem dhe jetoni per nje sekond brenda ditarit te saj.
Cmimi i biletes : 9 euro per te rritur, 4.50 euro per moshat nga 10-17 vjec.

4) Sheshi Dam : e madhe, gjigande, e pershkruar nga kembesoret, tramvajet, turistet dhe bicikletat. Sheshi Dam eshte zemra e qytetit. Atij i japin jete panairet, grumbujt e njerezve, tregjet e rruges dhe artistet e rruges qe hyjne ne kete shesh te madh me kalldem gjate gjith vitit. Ne Sheshin Dam ndodhte Pallati Mbretetor(Koninklijk Paleis) dhe Monumenti National.

5) Rijksmuseum : mban koleksionin me te madh te artit flamand ne bote dhe eshte nje nga muzete me madheshtore ne qytet, me nje arkitekture elegante dhe madheshtore qe do t’ju habisin ne cdo hap gjate eksporimit tuaj.
Cmimi i biletes : 15 euro, falas per femijet deri ne 18 vjec.

6)Bloemenmarkt “tregu i luleve” – Nje ylber ngjyresh dhe nje re parfumesh:kjo eshte ajo qe ju do te gjeni ne Bloemenmarkt, tregu i luleve ne Amsterdam. Tufat jane bashkengjitur me njeri-tjetrin dhe rruget e kalimit jane te ngushta, sepse lulet kane pushtuar cdo cep.

Departure Time

3 Hours Before Flight Time

Price Includes

  • Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
  • Transfertat dhe shëtitjet me autobus
  • Akomodim në hotel për 3 netë qëndrimi
  • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit
  • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë
  • Lejohet të merret me vete në avion një bagazh me përmasa deri në 55 x 40 x 20 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra)

Price Excludes

  • Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program
  • Hyrjet në monumente dhe muzeume
Itinerary

Dita 1Mberritja ne Amsterdam

Fluturimi direkt për në Amsterdam. Nisja në orën 08:50. Mberritja në Amsterdam në orën 11:40. Vizitë e shkurtër në Utrecht-it. Me pas transferimi në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita 2Nje vizite panoramike ne Amsterdam

Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike e qytetit. Duke udhëtuar me autobus do te keni mundësinë te vizitoni pjesën e vjetër dhe të re të Amsterdamit. Vizitohet Sheshi Magna. Veshja e jashtme e Pallatit mbreteror eshte fasada më e bukur e Sheshit Magna. Vizitë në muzeumin Rijks në Amsterdam, Shtëpitë tregtare të shekullit të 17-të dhe kishat me kembanat e tyre te shek 16 dhe 17. Pasdite e lirë për të vizituar qendrat komerciale të Amsterdamit.

Dita 3Vizitë në Hagë dhe Rotterdam

Mëngjesi në Hotel. Nisja për vizitë në Hagë dhe Rotterdam, ku vizitohen: Parlamenti, Pallati i Paqes dhe monumente të tjeratë këtyre qyteteve. Kthimi në Amsterdam.

Dita 4Kthimi ne Tirane

Nisja heret ne mengjes per ne aeroport. Fluturimi me avion direkt ne oren 05:30. Mberritja në Tiranë në orën 08.05.

Map
Photos