+355674222777 info@besiagency.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
+355674222777 info@besiagency.com

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

MOSTAR – MEDJUGORE – UJEVARA KRAVICA

0
Podgorice
From$55
Podgorice
From$55
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

619

Keni Pyetje?

Mos hezitoni të na telefononi. Ne jemi një ekip ekspertësh dhe jemi të lumtur të bisedojmë me ju.

+355674222777

info@besiagency.com

1 Nate/ 2 Dite
Informacione
VIZITOHEN: MOSTAR – MEDJUGORE
DATA E UDHETIMIT:

·     ► 7- 8 , 14 – 15 , 21-22 , 28-29 Shtator

·     ► 5-6 , 12 – 13 , 19 – 20 , 26 – 27 Tetor

·     ► 2-3 , 9-10 , 16-17 , 23-24 , 28-29 , 29-30 , 30 Nentor – 1 Dhjetor

Perfshihen ne cmim

  • TRANSPORTI KOMOD ME AUTOBUS
  • HOTEL NE MEDJUGORE
  • MENGJESI + DARKA (1 PIJE E PERFSHIRE)
  • DARKE FESTIVE ME MUZIKE
  • SHOQERUES GJATE GJITHE UDHETIMIT.

Nuk perfshihen ne cmim

  • DREKAT
  • HYRJA NE UJEVAREN KRAVICA 5 EURO PERSONI
  • SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM ( I KESHILLUESHEM )
  • HYRJA NEPER MUZEUME
Itinerary

Dita 1VIZITE NE PODGORICE – MOSTAR – MEDJUGORE

Nisja nga Tirana ne oren 5:00 te mengjesit .
Vazhdimi i udhetimit drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit .Procedura doganore Pas kalimit ne territorin e Malit te Zi ndalesa e para do te jete Ujevaren Niagara ne Tuz . Ndalese per kafe dhe fotografi.
Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Bosnje Hercegovines.
Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:
– Uren e famshme te Mostarit
-Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter
-Xhamine e madhe
-Katedralen e betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe)
Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit.
Pas vizites se Mostarit vazhdimi udhetimit per ne Medjugorje
Akomodimi ne hotel dhe darka festive me muzike shqiptare ne restorantin e hotelit.

Dita 2PELIGRINAZH NE MEDJUGORJE - UJEVARA KRAVICA

Mengjesi ne hotel.
Pas mengjesit vizitojme Medjugoren ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.
Nisja me pas drejt vendit ku eshte shfaqur Shen Maria dhe ne statujen qe qan , vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtetet te ndryshem te botes per te vizituar kete vend hyjnor.

Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat e Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.
Vazhdimi i udhetimit per ne kthim ne Tirane me nje ndales gjate rruges ne hyrje te Trebinjes .
Mberritja ne Tirane ne darke.

Fundi i sherbimit tone .

Photos